Dolomiti

Dolomiti

Tokrat smo le uspeli in se odpravili Dolomitom naproti. Prvi dan je bil v planu Piz Boe, vendar napoved ni bila najbolj obetavna. Namenili smo se okoli Treh Cin. V hladnem jutru smo imeli zajtrk na 2200 m. Po štiriurni vožnji zelo dobrodošel. Ko so bili želodčki potešeni smo se odpravili na krožno pot. Fotoaparati so imeli ogromno dela, saj je bila kulisa gora okoli nas naravnost čudovita. En posnetek lepši od drugega in tudi vzdušje je bilo temu primerno. Na pol poti dobra kavica in seveda malica, nato pa zopet naprej. Gore, rože, svizci, skoraj bi pozabili na vreme, na oblake ki so kipeli v nebo. Ko smo se posedli po avtih je dež že začel padati. Vožnja proti Cortini d Ampeco je bila že v nalivu. Naslednji dan je bila slaba napoved. Vstali smo v oblačno jutro, po zajtrku pa so že padale prve kaplje. Kljub temu smo se odpravili na krajši sprehod po okolici in v dežju zaključilo naše potepanje. Vožnja proti Sloveniji je bila mirna, lahko rečem nedeljska, v Ratečah dobro kosilo, po kosilu pa analiza ture, kjer so mi dali vedeti, da sem jim vzpon na Piz Boe še dolžan. O tem pa v naslednjem letu.

Bojan

 

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja