Dobrodošli na internet strani Planinskega društva Blagovica

Glavni namen in naloge Planinskega društva Blagovica so vodništvo, voditi domačine po okoliških hribih, planinah in dolinah, skratka jih seznaniti z lepotami naše domovine, vendar nismo ostali le pri tem. Veliko pozornosti smo namenili delu z mladimi, ki je bilo v začetku skromno, ob pravem mentorstvu in sodelovanju s podružnično šolo v Blagovici pa smo uspeli močno okrepiti podmladek v našem društvu, kar dokazuje dejstvo, da je mladih kar tretjina vseh članov našega društva. V zadnjih letih pa je društvo postalo zelo aktivno tudi na kulturnem področju, svojemu krogu aktivnosti pa smo dodali še gorsko kolesarjenje. Idej nam še ni zmanjkalo, plan je vsako leto bolj bogat, mi pa se trudimo in še naprej se bomo trudili, da bomo uspešno izpeljali vse zastavljene cilje.